Home office na záhrade. Ako pracovať nerušene pod holým nebom?

Zverejnené: 20.05.2023

Pobyt na vzduchu priaznivo vplýva na zdravie, nielen v kontexte fyzickej kondície, ale aj na mentálny výkon. Pokiaľ ste vlastníkom záhrady, balkóna alebo terasy a často pracujete z pohodlia vášho domova, porozmýšľajte nad možnosťou práce pod holým nebom.

 

Správne miesto je základ

Podstata kancelárie na záhrade je to, aby bola vonku. To sa vám splní v ktorejkoľvek časti trávnika alebo terasy, no nie je úplne jedno, kde presne sa usadíte. Základom je rovný povrch. Je dobré, ak zároveň máte dosť priestoru z obidvoch strán. Ochranu pred slnkom vám pritom môže poskytnúť strom, a jeho funkciu môže pohodlne nahradiť i slnečník.

 

SLNEČNÍKY, MARKÍZY

 

Je len veľmi málo pravdepodobné, že pri práci nepotrebujete internet. Myslite teda na dobrý prístup k WiFi. Otestujte, či vami vybrané miesto je vyhovujúce aj v tomto ohľade, určite nechcete, aby vás signál sklamal počas nejakého dôležitého video call-u.

Pokiaľ sa vo vašej záhrade nachádza aj zástrčka alebo solárny panel, skúste byť čo najbližšie, resp. nachystajte si externú nabíjačku.

 

 

Písací stôl na záhrade?

Centrum kancelárie je počítač a pod počítačom písací stôl. Takýto kus nábytku na záhrade nedáva zmysel, bolo by to nepraktické, no a ťažko by ste zladili dizajn prísnych línií, mohutného stola s voľným priestorom. Preto, do vonkajšej kancelárie si vyberte taký stôl, ktorý je vhodný do exteriéru, ale spĺňa určité podmienky a nebude prekážkou pri práci. Prevenciou bolestí chrbta je správna výška.

Správna poloha pri sede je, ak predlaktia máte v 90 stupňovom uhle s trupom. Aby bol počítač vo vašom zornom uhle, možno budete potrebovať nejakú vyvýšenú podložku, no a ak je aj chladiaca, budete mať vyhraté.

 

ZÁHRADNÉ STOLY

 

Všetko poruke

Pri práci doma môžete nadobudnúť ten pocit, že máte pri sebe všetko, čo potrebujete. Tento dojem je ale klamlivý. Váš pracovný kútik by mal byť od zvyšnej časti záhrady a domu oddelený a poskytovať separátny priestor rovnako ako v skutočnej kancelárii. Z „pracovného flow“ by ste veľmi ľahko vypadli, ak by ste neustále museli odbiehať pre vodu, pero, čistý papier, nabíjačku na telefón atď. Majte teda na stole všetko, čo cez deň budete potrebovať.

 

 

Ak je málo miesta, zaobstarajte si ďalšie kusy nábytku, ktoré sa budú používať iba na tieto účely (takže vaše písacie potreby sa nezapatrošia medzi záhradkárskym náradím a nemusíte sa báť toho, že sa do vašej kávy dostanú psie granule a na dokumenty zemina). Dobrým riešením sú konferenčné stolíky alebo skladacie stoličky/rybárske stolíky.

 

RYBÁRSKE STOLÍKY

 

Trochu izolácie neuškodí

Síce steny dodávajú menší pocit slobody, znamenajú zároveň aj ochranu, nielen pred faktormi počasia, ale i pred zvukmi. Či už je to sused s kosačkou, rozhovory chlpatých kamarátov, detský smiech z neďalekého ihriska, v každom prípade ide o podnety, ktoré môžu byť rušivé, no minimálne rozptyľujúce. Riešenie je veľmi jednoduché: kvalitné slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku. Ak vašu pozornosť ľahko odvedú aj vizuálne podnety, zaobstarajte si nejaký panel, paraván, bočnú zástenu alebo hustý prenosný plot.

 

AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNE SLÚCHADLÁ

 

Vonku aj v studené rána

Aj cez leto sa môže znížiť teplota vzduchu do takej miery, že dlhšie sedenie vonku nie je veľmi príjemné, najmä v ranných hodinách. Bola by škoda narušiť rituál práce pod holým nebom kvôli externým faktorom. Síce počasie nemôžete mať pod kontrolou, dokážete chrániť seba pred nepriaznivými vplyvmi. Majte teda nachystané deky pri svojej pracovnej stanici, a keby už nestačili, môžete zapnúť záhradný ohrievač.

 

ZÁHRADNÉ OHRIEVAČE

 

 

Zdroj fotiek: Pexels

Pridať nový komentár

Váš email sa nebude na stránke zobrazovať.
 __   __  ___      ____    
\ \ / / ( _ ) __ _ |___ \ ____
\ \ / / / _ \ / _` | __) | |_ /
\ V / | (_) | | (_| | / __/ / /
\_/ \___/ \__, | |_____| /___|
|___/
Enter the code depicted in ASCII art style.